13
mar

Spiek kwarcowy na podłogę

Pod względem walorów użytkowych nie są w stanie mu dorównać żadne inne materiały wykończeniowe. Cena spieku kwarcowego na podłogę w ostatnich latach znacznie spadła, więc to wszechstronne tworzywo stało się dostępne dla niemal każdego, kto marzy o wyjątkowo szykownej aranżacji salonu, łazienki czy kuchni. Choć zbiera fantastyczne opinie na internetowych forach i jego popularność rośnie z roku na rok, w dalszym ciągu nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z jego unikatowości.

Dzisiaj postaramy się to naprawić – przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym poznasz najważniejsze atuty ceramicznego spieku kwarcowego, który w opinii wielu projektantów wnętrz uważany jest za materiał o idealnym stosunku jakości do ceny!

Walory estetyczne i praktyczne w perfekcyjnych proporcjach

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu spiek kwarcowy na podłogę ma tak pozytywne opinie, wystarczy zobaczyć go na żywo. Jego powierzchnia pod względem estetycznym śmiało może konkurować z najdroższymi rodzajami kamienia naturalnego, a wśród dostępnych na rynku produktów nie brakuje wzorów zarówno minimalistycznych, jak i zachwycających swoją efektownością. Każdy z nich prezentuje się bardzo naturalnie i będzie ozdobą nie tylko nowoczesnych wnętrz, ale odnajdzie swoje miejsce także w bardziej klasycznie urządzonych mieszkaniach.

Wyjątkowe piękno tego materiału to tylko początek zalet. W cenie są również bowiem doskonałe walory praktyczne podłogi z ceramicznego spieku kwarcowego. Pochlebna opinia dekoratorów wnętrz wynika tutaj przede wszystkim z bezkonkurencyjnej wytrzymałości mechanicznej tworzywa, które na dodatek jest niesamowicie lekkie (masa nawet najgrubszych płyt nie przekracza 10kg/m2). Pozwala to na produkcję płyt o bardzo dużym formacie, np. 320 x 160 cm, więc z uzyskaniem perfekcyjnie gładkiej posadzki bez widocznych łączeń nie będzie żadnych problemów. Wykończona w ten sposób podłoga będzie dodatkowo łatwa w pielęgnacji i nie uszkodzą jej żadne chemiczne preparaty czyszczące.

W naszym Centrum znajdziesz piękne i wytrzymałe płyty ze spieku kwarcowego na podłogę w najlepszej cenie na rynku. Zapoznaj się z całą ofertą i wyrób sobie własną opinię na temat naszych autorskich produktów!