01
cze

Spieki kwarcowe do salonu

Już na pierwszy rzut oka ten materiał wydaje się wprost stworzony do wykańczania powierzchni szczególnie narażonych na uszkodzenia, jest przecież niewrażliwy na temperatury i trzeba się sporo namęczyć, żeby go zarysować. Wysokie walory wizualne spieków kwarcowych sprawiają jednak, że coraz częściej możemy je spotkać także w najbardziej reprezentacyjnym wnętrzu domu lub mieszkania – w salonie. Dlaczego takie rozwiązanie aranżacyjne ma sporo sensu? Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu będziesz już to wiedzieć!

Spiek kwarcowy w salonie – efektowny materiał absolutnie nie do zdarcia

Wykorzystanie tego modnego materiału wykończeniowego zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Spieki kwarcowe do salonu trafiają głównie w postaci wielkoformatowych płyt montowanych na ścianie, przepięknie prezentują się zwłaszcza w centralnym punkcie pomieszczenia – na ścianie telewizyjnej. Choć doskonale czują się w roli efektownej dekoracji ściennej, znajdą również wiele innych zastosowań we wnętrzach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować z nich przykładowo obudowę kominkową do złudzenia przypominającą tę wykonaną z marmuru bądź innego eleganckiego kamienia. Wielu naszych Klientów zamawia również spieki kwarcowe na designerskie okładziny mebli w salonie.

Warto jednak pamiętać, że popularność materiału wynika nie tylko z jego estetyki bez problemu dorównującej drogim kamieniom naturalnym, ale także bezkonkurencyjnej funkcjonalności. Na pewno docenisz fakt, że ściana w salonie lub obudowa kominkowa wykonana ze spieku kwarcowego będzie wyjątkowo łatwa do wyczyszczenia – wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką. Jeżeli pojawiły się cięższe do usunięcia zabrudzenia, nie ma żadnych powodów do paniki. W razie potrzeby możesz sięgnąć nawet po agresywne detergenty, powierzchnia nie straci nic ze swojego piękna. Montaż wielkoformatowych płyt nie sprawi Ci natomiast jakiegokolwiek problemu, ponieważ są niewiarygodnie lekkie. Ich masa nie przekracza 10 kg/m2!

W ofercie naszego Centrum czekają na Ciebie spieki kwarcowe do salonu w grubościach 6 i 12 cm oraz w wielu intrygujących wzorach, m.in. Fusion Black czy Nero Marquina. Zapraszamy do kontaktu i zakupów.