26
sty

Spiek kwarcowy na kominek

Nowoczesne budownictwo po prostu nie jest w stanie obyć się bez tego uniwersalnego materiału wykończeniowego. Powstają z niego designerskie blaty kuchenne, dekoracyjne fasady budynków, tarasy, okładziny dla mebli czy nawet całe ściany w salonie lub łazience. W opinii tysięcy osób, spiek kwarcowy jest też idealny do zabudowy kominka. Przy tworzeniu okładzin o wysokich walorach wizualnych produkt stanowi perfekcyjną alternatywę dla kamienia naturalnego i gwarantuje znacznie lepsze właściwości użytkowe przy zdecydowanie niższej cenie. Chcesz poznać wszystkie jego zalety? Zebraliśmy je w dzisiejszym artykule, więc zachęcamy do lektury!

Obudowy kominka ze spieku kwarcowego – czemu zbierają tak dobre opinie?

Powodem jest oczywiście nie tylko atrakcyjna cena, dzięki której niezwykle trwałą obudowę wspaniale imitującą kamień naturalny można wykonać bez potrzeby sięgania głęboko do kieszeni. Spiek kwarcowy na kominek zbiera fantastyczne opinie w głównej mierze ze względu na swoją bardzo wysoką odporność na temperaturę. Gwarantujemy, że materiał wykorzystany do zabudowy nie będzie się odkształcał, nawet jeżeli ogień będzie wesoło płonął w Twoim salonie każdego dnia. Niska waga spieku kwarcowego na kominek sprawia natomiast, że montaż płyt odbywa się w nieporównywalnie prostszy sposób w porównaniu do granitu lub marmuru. W przypadku zastosowania naturalnego, o wiele cięższego surowca, często wymagane są dodatkowe wzmocnienia konstrukcji, przez co rośnie nam cena wykonania obudowy.

Nie można również zapominać o szerokiej gamie dostępnych wzorów i kolorów spieku kwarcowego. W opinii wielu projektantów wnętrz jest to materiał oferujący niewyczerpany potencjał aranżacyjny!

Nieskazitelny wygląd okładziny kominkowej

Spiek kwarcowy na kominek warty jest swojej ceny także z uwagi na możliwość zamówienia płyt wielkoformatowych. Czemu jest to atut? Ponieważ z łatwością można dzięki temu wykonać obudowę z jedynie minimalnie widocznymi łączeniami poszczególnych płyt. Postaw na innowacyjny materiał, który już od lat zbiera pochlebne opinie wśród fachowców i osób wykańczających własne mieszkanie. Największy wybór wzorów płyt na kominek w rozsądnej cenie znajdziesz u nas, zapraszamy do kontaktu!