25
sty

Spiek kwarcowy na elewacje

Elegancka fasada to najważniejsza wizytówka każdego budynku, nie tylko domu jednorodzinnego, ale również galerii handlowych, biurowców czy obiektów użyteczności publicznej. W ostatnim czasie popularnym materiałem stosowanym przy budowie reprezentacyjnych ścian zewnętrznych jest spiek kwarcowy. Na elewacje – w opinii wielu osób – doskonale nadają się wielkoformatowe płytki o grubości 12 mm. Takie produkty zdecydowanie warte są swojej ceny ze względu na możliwość zaprojektowania naprawdę efektownej fasady, dzięki której Twój budynek będzie się prezentował bardzo nowocześnie. Do atutów materiału zaliczyć można również doskonałe parametry wytrzymałościowe, idealną gładkość, długowieczność oraz wysoką odporność na cały szereg czynników atmosferycznych, na które ściany zewnętrzne narażone są przecież każdego dnia.

Spiek kwarcowy na elewacje – czemu zbiera tak dobre opinie?

Architekci coraz częściej decydują się na wykorzystanie tego materiału z uwagi na jego niezwykłą lekkość. Płyty produkowane z m.in. iłów, łupków oraz ceramicznych pigmentów mają nawet 10-krotnie niższą masę od produktów powstających z kamienia naturalnego. Spiek kwarcowy nie obciąża więc zanadto elewacji, jest łatwy w montażu, a dzięki dostępności szerokiej gamy faktur i wariantów kolorystycznych płyty z łatwością można dopasować do każdego budynku. Zdecydowanie warto też zwrócić uwagę na jego świetne walory dekoracyjne – pod tym względem bez trudu dorównuje materiałom uchodzących w powszechnej opinii za bardziej szlachetne.

Pozytywna opinia na temat spieków kwarcowych na elewacje podyktowana jest również tym, że zamontowane płyty zachowują swój efektowny wygląd przez dziesiątki lat. Wysoka temperatura, ostry wiatr i silne deszcze nie robią na tym cenionym w branży materiale żadnego wrażenia, a Ty oszczędzasz na kosztach konserwacji fasady.

Cena spieku kwarcowego na elewacje

Dzięki optymalizacji procesu produkcyjnego płyty wielkoformatowe są z roku na rok coraz tańsze. W naszym Centrum cena spieku kwarcowego na elewacje ustalana jest indywidualnie, w zależności od wybranego wzoru, grubości materiału i innych czynników. Chcesz poznać szacunkowe koszty wykonania całej fasady? Skontaktuj się z nami!