22
sty

Czy spiek kwarcowy jest dobrym rozwiązaniem na ścianę?

Choć materiał ten możemy kojarzyć przede wszystkim z efektownymi blatami lub obudowami kominków, coraz częściej znajduje też zastosowanie przy tworzeniu naprawdę designerskich aranżacji wnętrz. W ostatnim czasie niezwykle popularny jest choćby spiek kwarcowy na ścianę TV lub w kuchni, ale mnóstwo osób opiera na nim też projekt wymarzonej łazienki, a nawet tarasu. Zastanawiasz się, czy aby na pewno będzie dobrym rozwiązaniem w Twoim domu lub mieszkaniu? Chcesz dowiedzieć się, czemu jest lepszy od dekoracyjnych płyt z kamienia naturalnego? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, wszystkiego się dowiesz!

Spiek kwarcowy na ścianę w kuchni lub w salonie z TV – modny materiał o niesamowitej funkcjonalności

W pomieszczeniu przeznaczonym do przygotowywania posiłków mamy zwykle do czynienia z wysokim poziom wilgotności, nietrudno również o wszelkiego rodzaju zabrudzenia bądź zarysowania powierzchni. Nic więc dziwnego, że wielu projektantów wnętrz poleca wykończenie kuchennych ścian spiekiem kwarcowym – materiał charakteryzuje się wyjątkowo niską absorpcją wody i fantastyczną odpornością na wysokie temperatury oraz zdecydowaną większość popularnych środków chemicznych, a do tego jest niesamowicie łatwy do utrzymania czystości.

Wszelkie zabrudzenia powstałe podczas gotowania można błyskawicznie usunąć za pomocą miękkiej ściereczki zwilżonej ciepłą wodą. Warto też podkreślić że jest bardzo wszechstronny: idealnie uzupełni zarówno minimalistyczną kuchnię w stylu nowoczesnym, jak i tę w stylu industrialnym, ale dobrze odnajdzie się również w tradycyjnie urządzonym pomieszczeniu.

Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie również ściana TV ze spieku kwarcowego. Materiał potrafi być nawet 10-krotnie lżejszy od kamienia naturalnego, co – jak można się domyślić – w ogromnym stopniu ułatwia montaż. Jest też o wiele bardziej odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, nie trzeba się więc obawiać, że efektowny wzór na ścianie telewizyjnej „przemodelują” nam dzieci bawiące się w salonie.

Wszystkie te właściwości sprawiają, że spiek kwarcowy na ścianę telewizyjną lub kuchenną posiada już ogromne grono zwolenników w całej Europie. Przekonaj się o zaletach tego lekkiego, a przy tym niezwykle trwałego materiału – w Centrum Spieków zamówisz go w szerokiej gamie wariantów kolorystycznych i rysunków powierzchni!